Nowoczesne spodnie do snowboardu

Do jazdy w lokalnych warunkach nie potrzebny był szczególnie profesjonalny sprzęt, gdyż warunki pogodowe w kraju były dość łagodne, więc mogliśmy bez większego problemu używać lżejszego i wygodniejszego ubrania. Do zawodów zagranicznych, jednak, zwłaszcza w skandynawii, wymagany był ubiór o zdecydowanie większym poziomie izolacji, gdyż nierzadko trasy odbywały się w temperaturach, jakie rzadko widywane były na często uczęszczanych krajowych stokach.

Wygodne spodnie do jazdy snowboardowej

spodnie snowboardoweZimowe spodnie, nadające się do jazdy na desce po krajowych trasach można było dostać w każdym lokalnym sklepie sportowym, choć były to często modele tanie, przeznaczone dla amatorów i początkujących snowboardowców, a niektóre modele były zwykłymi zimowymi spodniami, z dodatkową warstwą grubej wyściółki. Mimo iż w zupełności wystarczały do jazdy rekreacyjnej, dla profesjonalistów nie nadawały się wcale, dlatego w lepsze modele należało zaopatrzyć się w bardziej profesjonalnych sklepach ze sprzętem górskim. Nowoczesne, wygodne spodnie snowboardowe były bowiem nie tylko wygodne, ale również zapewniały bardzo dużą ochronę przed niskimi temperaturami, podobnie jak modele alpinistyczne. Spodnie te, w zależności od modelu, różniły się wierzchnią warstwą i wykończeniem, aczkolwiek najbardziej zaawansowane odmiany, przeznaczone do jazdy sportowej, posiadały gładką warstwę tworzywa sztucznego które zatrzymywało ciepło wewnątrz stroju, podobnie jak koc termiczny. Umożliwiało to zastosowanie o wiele cieńszej warstwy wewnętrznej wyściółki, która nie ograniczała ruchów i umożliwiała wykonywanie swobodnych manewrów w trakcie jazdy na desce z dużą prędkością.

Co więcej, znaczna część spodni do jazdy sportowej posiadała wszyte ochraniacze kolan, a czasem również i piszczeli, lub przynajmniej wytłumienie, chroniące przed kontuzjami po szczególnie silnych uderzeniach i upadkach. Spodnie te występowały w najróżniejszej ilości krojów, i można było spotkać modele wzorowane zarówno na odzieży wojskowej, jak i odmiany bardzo proste, pozbawione nawet kieszeni. Wszystkie odmiany, jednak, były idealne do bardzo trudnych przejazdów, nawet w najniższych temperaturach, więc używane były przez entuzjastów snowboardu jak i poważnych sportowców na całym świecie.