Obcowanie z naturą lekarstwem dla duszy

 

W dzisiejszych czasach wiele osób planuje swoje wakacje na wiele miesięcy przed sezonem urlopowym. Poszukują oni miejsca, w którym mogą prawdziwie wypocząć, pozbyć się niepotrzebnych problemów, zregenerować zszargane nerwy i odbudować relacje rodzinne. Jak się okazuje takich miejsc na odpoczynek nie trzeba szukać daleko i poza granicami naszego kraju. Prawdziwie wypocząć można w naszym pięknym kraju, na łonie natury i dodatkowo przy tym nie wydać fortuny na luksusowe wakacje. Do prawdziwego odpoczynku nie potrzeba bowiem 5 – gwiazdowych hoteli i stref spa, ale świeżego powietrza, chwil spędzonych z rodziną i oderwania się od codziennych problemów.

Gdzie wypocząć na łonie natury?

wypoczynek w lesie w LubuskimTe wszystkie atrakcje mogą zapewnić nadleśnictwa w Polsce. W kraju istnieje miejsce, które szczególnie przyciąga spragnionych odpoczynku turystów. Wypoczynek w lesie w Lubuskim może stać się najlepszymi wakacjami w życiu. W lasach wyznaczone są liczne miejsca do biwakowania. Właściciele ośrodków biwakowych ogłaszają się w internecie i w lokalnych ogłoszeniach. Wbrew pozorom są bardzo dobrze wyposażone. Poza licznymi domkami, miejscami biwakowymi oraz polami namiotowymi oferują punkty sanitarne na bardzo wysokim poziomie. Nie brakuje również lokalnych atrakcji. Istnieją tam specjalnie wydzielone miejsca to urządzania ognisk. Są one odpowiednio zabezpieczone przed niekontrolowanym rozpowszechnianiem się ognia. Przy miejscach biwakowych istnieją miejsca parkingowe. Wszystko po to, aby nie wjeżdżać do lasu samochodem i psuć jego specyficznego klimatu. W takiej atmosferze nawet zwykły spacer po lesie jest nie lada atrakcją. Świeże powietrze pozwala oczyścić organizm. Bliski kontakt z naturą umożliwią oczyszczenie duży, a długie spacery sprzyjają zawiązywaniu relacji rodzinnych. Nie brakuje tam również licznych szlaków rowerowych. Dla tych, który nie posiadają lub zapomnieli rowerów w pobliżu znajdują się również wypożyczalnie.

Polskie nadleśnictwa w Lubuskim zapewniają prawdziwy odpoczynek swoim gościom. Nietknięte przez człowieka lasy, świeże powietrze, bliskość natury, dzikie zwierzęta w bezpośrednim sąsiedztwie pól namiotowych, biwakowych i domków campingowych – wymarzona sceneria dla każdego, przepracowanego i zmęczonego życiem pracownika. Pobyt w takim urokliwym miejscu może zmienić nastawienie do pracy i świata.