Odpowiednia pasza dla konia

Bardzo szlachetnymi i pięknymi zwierzętami są konie, których żywienie jest kluczowym elementem do ich długiego życia. W związku z tym muszą mieć stały dostęp do odpowiedniej paszy bogatej we włókna, a do tego do wody. Dzięki czemu nasz koń będzie nie tylko piękny, ale również zdrowy i szczęśliwy oraz gotowy do kolejnego biegu.

Wspaniałe konie i ich żywienie

jedzenie dla koniaNiektórzy z nas mają psy, koty albo gryzonie, a inni konie. Każde z tych zwierząt wymaga innego sposobu traktowania oraz żywienia. W przypadku koni niezbędny jest stały dostęp do pokarmu. Jak wiadomo jedzenie dla konia nie musi być bardzo wymyślne, gdyż w naturalnych warunkach koń je po prostu trawy oraz siano bogate we włókninę. Warto też wspomnieć, iż dzięki jelitu ślepemu koń może trawić zawartą we włóknach celulozę i jest to dla niego jak najbardziej bezpieczne. Gdy zauważymy niepokojące spadki masy ciała należy wzbogacić paszę o jedną z wybranych opcji takich jak siemię lniane, siarczki, makuchy, a nawet niekiedy specjalne mieszanki mineralno-witaminowe, które bardzo szybko odżywią ciało konia. Pamiętajmy też, iż dokładanie koniu pożywienia powinno odbywać się o regularnych porach, a tak samo inne czynności. Konie uwielbiają schematy, ponieważ to je uspokaja. Gdy będziemy za każdym razem o innej porze podawać im jedzenie mogą być sfrustrowane. Dlatego zadbajmy o poprawne żywienie, a także o stałe pory podawania pokarmów naszemu zwierzakowi.

Jeśli zastanawiamy się w jaki sposób powinniśmy żywić naszego konia to musimy wiedzieć, iż naturalnych warunkach koń je niemal bez przerwy, jednak małymi porcjami z uwagi na niewielki żołądek. Dodatkowo koń karmiony w boksach musi dostawać jedzenie o stałych porach, aby się nie denerwował. Wystarczy przede wszystkim siano i trawa.