Ogrzewanie mieszkania ekogroszkiem

Kupowanie materiałów opałowych to dla wielu z nas absolutna konieczność. Nie da się ukryć, że bardzo często usłyszeć można o tym, że takie zakupy w dużym stopniu uderzają w domowe budżety. Niekoniecznie jednak musi tak być. To co możemy zrobić to przerzucić się ze stosowania węgla czy drewna opałowego na materiały znacznie tańsze ale równie wydajne. 

Polecany ekogroszek z Polski 

śląski ekogroszek karlikPrzez długie lata zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że ogrzewanie naszych domów opiera się o zastosowanie do tego celu węgla czy też drewna opałowego. Do tej pory mnóstwo osób stawia po prostu na jeden z tych dwóch materiałów opałowych. Ostatnimi czasy w sprzedaży zaczęły pojawiać się jednak również inne rozwiązania. Na szczególną uwagę zasługuje obecnie śląski ekogroszek Karlik. Ten materiał opałowy powstaje z najlepszej jakości węgla, który wydobywany jest z polskich kopalni. Dzięki temu można mieć stuprocentową pewność co do jakości tego materiału opałowego. Zaznaczyć należy chociażby to, że ekogroszek o którym mowa przejawia bardzo niski stopień wilgotności. W związku z tym podczas spalania ekogroszku nie będzie dochodziło do generowania zbyt dużych ilości pary wodnej. W efekcie nasz przewód kominowy nie będzie narażony na szybszą eksploatację. Mówiąc o polskim ekogroszku należy koniecznie wspomnieć również o tym, że jego dużą cechą jest niski współczynnik spiekalności. Jeśli tenże parametr były duży to wówczas skutkowałoby to tym, że w kotle grzewczym mogłyby się tworzyć spieki. Często tworzą się one wówczas gdy w kotle panuje bardzo wysoka temperatura i dochodzi do odgazowania ekogroszku. Powstające spieki są bardzo niekorzystne dla naszego kotła grzewczego. Może się bowiem okazać, że te fragmenty spieczonego ekogroszku będą blokowały różne mechanizmy jakie znajdują się w naszym kotle. Wybierając ekogroszek należy więc zwracać dużą uwagę na te parametry. 

Do naszego kraju często docierają materiały opałowe, których jakość jest zdecydowanie wątpliwa. W szczególności należy ostrożniej podchodzić do ekogroszku, który trafia do naszego kraju ze Wschodu. Niejednokrotnie okazywało się, że ten materiał opałowy był wilgotny a jego kaloryczność była bardzo niska. Wybierajmy więc polski ekogroszek, który jest sprawdzony przez wielu.