Optymalne metalowe szafki na dokumenty

Zgodnie z rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO), wiele firm oraz przedsiębiorstw musi wprowadzić istotne zmiany w zakresie przechowywania oraz niszczenia istotnych papierowych dokumentów. Chociaż wspomniane przepisy nie wskazują konkretnych rodzajów szaf, jakie należy stosować, podkreślają konieczność prawidłowego zabezpieczenia dokumentacji. Jakie szafy warto w tym celu kupić?

Najlepsze metalowe szafki do przechowywania dokumentów

szafki metalowe na dokumentyOdpowiednio dobrane modele szaf na dokumenty są niezawodnym sposobem ich przechowywania. Warto skupić wysokiej jakości szafki metalowe na dokumenty. Standardowo dostępne modele na rynku dzieli się na trzy kategorie. Klasa A są to dokumenty niejawne, stanowiące dokumentację poufną. W dalszej kolejności klasa B to dokumenty niejawne, stanowiące dokumentację tajną, a także klasa C czyli dokumenty ściśle tajne. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, większość firm oferuje szafy pancerne oraz aktowe wykonane z metalu, a ich rodzaj powinien być dobrany optymalnie do rodzaju prowadzonej działalności. Podejmując decyzję odnośnie modelu, warto zwracać uwagę na materiał oraz staranność wykonania, sposób trwałego zamknięcia umożliwiający osobom trzecim dostęp do danych, ilość dokumentów, a także wielkość pomieszczenia, do jakiego mamy taką szafę wstawić. Istotnym aspektem może być także możliwość wygodnej segregacji dokumentów w takiej szafie oraz szybkość odnalezienia niezbędnych dokumentów. Najbardziej popularne są zamykane szafy aktowe. Są one sposobem na estetyczne oraz wygodne przechowywanie dokumentów, niezależnie od warunków. Trwałe zamknięcia szaf, na przykład w formie wbudowanego zamka trzypunktowego, w sposób skuteczny uniemożliwiają dostęp osobom trzecim. Typowe modele dodatkowo mają wiele półek, które mają tak dobraną wysokość, aby wygodnie przechowywać w nich segregatory oraz teczki A4.

Dużym atutem metalowych szaf aktowych jest ich odporność zarówno na zabrudzenia, jak i na zarysowania. Brak problemów z utrzymaniem ich w czystości, a także możliwość skutecznego zabezpieczenia dokumentów sprawiają, że rosnąca liczba klientów decyduje się na skorzystanie z takiego rozwiązania. Sprawdzają się one doskonale zarówno w archiwach, jak również w biurach czy instytucjach publicznych, czyli wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dokumentacją.