Pasożyty żywiące się ludzką krwią

Pasożyty, do których należą pluskwy, uwielbiają zagnieżdżać się w materacach łóżek. Między północą, a 3 w nocy wychodzą na łowy i żywią się krwią śpiących ludzi. Na prześcieradle można zauważyć charakterystyczne plamki krwi. Pasożyty mogą przywędrować do mieszkania przez kratki wentylacyjne, czy jakiekolwiek szczeliny.

Jak rozpoznać, że w domu zalęgły się pluskwy?

profesjonalne zwalczanie pluskiew warszawaPasożyty żywią się krwią ludzką, zatem charakterystycznym objawem ich obecności są ugryzienia na ciele. Pluskwy zagnieżdżają się w materacach łóżek, w trudno dostępnych szczelinach, w ramach obrazów, między tapetą czy boazerią. Pasożyty mogą przyczyniać się do infekcji gronkowcem, a przebywanie z nimi jest niehigieniczne. Domowe środki niestety nie są w stanie z nimi się rozprawić. Aby skutecznie pozbyć się pluskiew z domu, należy przeprowadzić dezynsekcję całego mieszkania, ponieważ nie mają one tylko jednej kryjówki w danym domu. Pluskwy lubią chować się blisko łóżka, ponieważ, pod osłoną nocy żywią się krwią śpiących osób. Często po ich ugryzieniach można zaobserwować zaczerwienienia oraz plamy na ciele w równym rzędzie. Często objawy mylone są z alergią, zatem trudno dermatologom od razu zdiagnozować ugryzienia powstałe przez pluskwy. Jeśli chodzi o profesjonalne zwalczanie pluskiew Warszawa jest miastem, na którego terenie działa firma zajmująca się skuteczną dezynsekcją.

Na początku obecność pluskiew jest niemal niezauważalna, ponieważ ugryzienia pojawiają się co kilka dni. Wraz ze wzrostem populacji, pluskwy zaczynają być zauważalne, a ugryzienia pojawiają się stale. Tylko skuteczne środki, którymi dysponuje profesjonalna firma, są w stanie skutecznie pozbyć się pluskiew z trudno dostępnych miejsc. Pasożyty mogą zostać nieświadomie przyniesione do domu przez domowników odbywających podróż komunikacją publiczną lub śpiących w hotelu.