Poszukiwania naturalnych włosów europejskich

Z natury mam bardzo słabe włosy. Od dłuższego czasu chodziło mi po głowie przedłużenie i zagęszczenie włosów za pomocą doklejanych kitek z włosów naturalnych. Rozmawiałam na ten temat z fryzjerką oraz kilkoma osobami, które miały podobne zabiegi za sobą i każdy polecał mi, abym zdecydowała się na włosy europejskie. Postanowiłam dowiedzieć się, czemu to właśnie te włosy są tak polecane.

Zalety włosów europejskich

włosy europejskieZgłębiłam trochę temat i dowiedziałam się, jakie są zalety takich włosów. Włosy europejskie są przede wszystkim bardzo grube i wytrzymałe, dzięki czemu są łatwe w pielęgnacji. Poza tym takie włosy z natury są przywykłe do europejskiego klimatu, dzięki czemu nie ulegają zniszczeniu pod wpływem warunków atmosferycznych. Zupełnie inaczej niż włosy azjatyckie czy afrykańskie, które są ciężkie w układaniu i mało odporne na nasz klimat. Kolejną zaletą włosów europejskich jest fakt, że bardzo dobrze wkomponowują się w nasze, naturalne włosy. Jest to szczególnie istotne, gdy planujemy doczepiać włosy do naszych, a nie robić sobie z nich perukę. Takie włosy można bez problemu farbować czy stylizować. Należy pamiętać tylko o tym, że nie powinno się ich suszyć suszarką. Po umyciu należy je zostawić do samodzielnego wyschnięcia. Jednakże, nie jest to uciążliwe, gdyż takie włosy myje się o wiele żadnej niż swoje naturalne, ponieważ obcięte włosy się nie przetłuszczają.

Zdecydowałam się zakupić i doczepić sobie takie włosy europejskie. To był świetny wybór. Włosy były delikatne i miłe w dotyku. Zupełnie nie odróżniały się od moich własnych. Dzięki takim doczepkom mogłam chwalić się gęstymi i długimi włosami. Wyglądają jak prawdziwe, żywe włosy i nie są one drażliwe dla delikatnej skóry głowy. Warto było w nie zainwestować, tym bardziej że takie włosy można użytkować przez kilka lat.