Poznajemy innowacyjność piaskowania suchym lodem

Co róż wymyślane i wykorzystywane są coraz nowocześniejsze metody czyszczenia urządzeń przemysłowych. Jednym z nich jest piaskowanie suchym lodem. Choć brzmi to w trochę niezrozumiale, sam proces czyszczenia skomplikowany nie jest. Polega on bowiem na czyszczeniu urządzeń za pomocą strumienia sprężonego powietrza pod ciśnieniem, w którym znajdują się granulki lodu oraz kryształki lodu. Czyszczenie jest mało inwazyjne, a jego skuteczność jest bardzo wysoka. 

Urządzenia przemysłowe piaskuje się suchym lodem

innowacyjne piaskowanie suchym lodemSuchy lód jest obecnie najpopularniejszym i najskuteczniejszym sposobem czyszczenia maszyn i konstrukcji używanych w najróżniejszych gałęziach przemysłu, w tym przemysłu spożywczego. Jest ono bardzo skuteczne i nieinwazyjne. Nie przyczynia się też do zanieczyszczania środowiska detergentami. Warto wiedzieć, że innowacyjne piaskowanie suchym lodem polega na myciu przy pomocy sprężonego strumienia powietrza, w którym znajdują się małe granulki lodu. Lód dociera do bez problemu do wszystkich części każdej maszyny, które są umieszczone bardzo głęboko i często nie widać ich nawet gołym okiem. Czyszczenie suchym lodem jest delikatniejsze niż typowe piaskowanie, dzięki czemu mamy pewność, iż żaden element nie zostanie porysowany, czy winny sposób uszkodzony. Piaskowanie suchym lodem wykorzystywane jest do czyszczenia urządzeń, których nie można myć w tradycyjny sposób przy użyciu wody i różnych detergentów. Nigdy nie pozostawia ono jakichkolwiek zacieków oraz smug, które mogą pozostać przy tradycyjnym myciu. Po piaskowaniu suchym lodem żadnego elementu nie trzeba dodatkowo czyścić, czy wycierać poszczególnych elementów. Nadto, piaskowanie suchym lodem usuwa dokładnie wszystkie przemysłowe osady, rozlany tłuszcz, czy smar. Można usunąć z jego pomocą nawet zaschnięty lakier, czy farby. Czyszczenie jest bardzo dokładne i może być wykonywane znacznie rzadziej niż typowe czyszczenie za pomocą wody, czy przeróżnych detergentów mających negatywny wpływ na środowisko. Podczas czyszczenia, już gołym okiem widać, jak osady odrywają się od czyszczonej powierzchni i szybko od niej odpadają.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż piaskowanie suchym lodem jest bardzo innowacyjną metodą czyszczenia urządzeń przemysłowych, które wykorzystywane są nawet w przemyśle spożywczym. Jest bardzo skuteczne i mało inwazyjne. Podczas czyszczenia wszystkie metalowe i stalowe elementy są jednocześnie chronione przed rdzą i korozją, dzięki czemu będziemy mogli z naszych przemysłowych maszyn przez dłuższy okres czasu, co dla przedsiębiorców jest bardzo istotne z uwagi na wysokie ceny maszyn przemysłowych.