Praktyczne pudełka kartonowe

Opakowania odgrywają ważna rolę w sprzedaży produktów, ponieważ stanowią powierzchnię reklamową, informacyjną i również chronią produkt przed uszkodzeniami w trakcie transportu, a także magazynowania. Mogą one być wykonane z różnych materiałów.

Gdzie są wykorzystywane pudełka z kartonu?

pudełka kartonoweW dzisiejszych czasach kładzie się coraz większy nacisk na ekologiczne rozwiązania, które chronią naszą Planetę. Producenci żywności, sprzętu gospodarstwa domowego czy elektronicznego coraz częściej rezygnują z worków foliowych czy styropianu na rzecz kartonów. Mogą z niego być wykonane pudełka kartonowe, które pochodzą w całości z recyklingu. Zastosowanie takich opakowań jest bardzo szerokie, ponieważ spotkamy je w branży kosmetycznej, elektronicznej, spożywczej czy meblarskiej. Choć mogą mieć przeróżną wielkość i grubość oraz kształt, to zawsze są wykonane w ten sam sposób. Najtańsze są zwykłe, szare pudełka, które nie są farbowane, ani powlekana żadną powłoką. W zależności od potrzeb mogą  być otwarte z uchwytami do przenoszenia albo z pokrywą lub klapą zamykaną. Idealnie się sprawdzają do pakowania małego i dużego sprzętu domowego, ale także bardzo często kremy są sprzedawane w takich pudełeczkach. Pudełka o odpowiednim kształcie są również wykorzystywane w gastronomii jak chociażby w pizzeriach czy cukierniach. Mając do wyboru plastikowe lub kartonowe pudełko, to coraz większa ilość osób wybiera te drugie, ponieważ są praktyczne i nie przyczyniają się do zanieczyszczania środowiska.

Wszystkie dostępne na rynku pudełka kartonowe są składane, przez co ich magazynowanie nie zabiera wiele miejsca. W zależności od grubości kartonu, są one mniej lub bardziej odporne na działanie wilgoci. Na pewno są bardzo przydatne na rynku w wielu branżach.