Praktyczne sprężyny naciskowe

Generalnie sprężyny naciskowe są bardzo powszechne i stosowane w szerokim zakresie. W celu wykonania swojej pracy – odporności na ściskanie liniowe – sprężyny naciskowe są instalowane na wałach lub prętach lub w okrągłych otworach. Kiedy sprężyna odczuwa nacisk siły nacisku na jej oś, przestrzenie między cewkami zwężają się, a cała sprężyna staje się krótsza.

Sprężyny naciskowe – najbardziej znany model sprężyn

sprężyna naciskowaIm większy nacisk lub ciężar wywierany jest na sprężynę, tym więcej energii lub siły musi odepchnąć sprężyna. Sprężyny naciskowe reagują na ciężar tłumiący je z niezachwianą siłą w celu powrotu do początkowej wysokości. Te sprężyny naciskowe mogą być bardzo proste lub bardzo trudne do wykonania, w zależności od używanego sprzętu. Przede wszystkim sprężyny naciskowe mają tak zwany skok. Skok ma związek z odległością między otwartymi cewkami na wiosnę. Aby właściwie skonstruować sprężynę o odpowiednim skoku, ważne jest, aby móc ręcznie kontrolować, jak szybko prowadnica drutu przemieszcza się z jednej strony na drugą, jednocześnie upewniając się, że trzpień obraca się wokół niego. Te sprężyny oferują stały lub równomierny skok i mają rosnący wskaźnik siły zamiast stałej siły (normalne sprężyny naciskowe). Większe cewki stopniowo zaczynają opadać w miarę przyłożenia siły. W razie potrzeby można zaprojektować zmienny skok, aby zapewnić jednolitą szybkość. sprężyny zostały zaprojektowane z dużym uznaniem dla materiałów, wykończeń i obróbki wymaganych do dostarczenia idealnego rozwiązania. Gdy sprężyna zostanie ściśnięta po raz pierwszy, a naprężenie jest wystarczająco wysokie, sprężyna może nie powrócić do pełnej wysokości. Nazywa się to „ustawieniem”, a wielu producentów określi pomiar ustawienia sprężyn. Możliwe jest również, aby sprężyna była nieco dłuższa, a producent zapewni ten wstępny kompres, aby zapewnić stałą wysokość. Ten proces jest również nazywany „skalowaniem”, a maszyna demonstruje ten proces poniżej.

Konwencjonalna sprężyna naciskowa, prosta metalowa sprężyna śrubowa, ma tę samą średnicę i skok na całej długości. Ta konfiguracja jest standardowym typem cewki dla standardowych sprężyn ściskających. Konfiguracje niestandardowe mogą mieć zmienną średnicę, skok lub oba rodzaje, takie jak klepsydra (wklęsły), stożkowy i cylindryczny (wypukły). Do produkcji naszych sprężyn stosowane są najwyższej jakości druty sprężynowe.