Praktyczne stelaże do wanieniek

Zaraz po urodzeniu, noworodki przebywają najczęściej kilka dni w szpitalu, gdzie położne wykonują niezbędne badania, szczepienia i zabiegi pielęgnacyjne. To czas, kiedy mama może zaobserwować jak położna kąpie jej maluszka, aby mogła to samo zrobić w domu. Do tego zabiegu, przyda się odpowiedni zestaw kąpielowy z niezbędnym wyposażeniem.

Jak wyglądają stelaże do wanienek?

nowy stelaż do wanienki dziecięcejMałe dzieci można kąpać codziennie albo co drugi dzień, ponieważ ich skórka praktycznie nie ma możliwości się zabrudzić. Jednie pupa wymaga częstego mycia. Do kąpieli w domowych warunkach potrzebna jest wanienka, która może posiadać specjalny wkład dla noworodka. Nie jest ona obowiązkowa, ale ułatwia mycie dziecka. Samodzielna kąpiel dziecka może być trudna dla niedoświadczonego rodzica, ponieważ trzeba jedną ręką podtrzymywać malucha, a drugą go myć. Nie warto klęczeć przy wanience czy się nad nią pochylać, bo szybko nasze plecy dadzą nam się we znaki. Nowy stelaż do wanienki dziecięcej z pewnością się przyda, kiedy będziemy chcieli wykąpać maluch w jego pokoju czy na wakacjach. Szybko i łatwo można go złożyć i schować za szafę, ponieważ nie zajmuje wiele miejsca. Podstawki pod wanienki są wykonane z dwóch, uchylnie połączonych ramion, które w górnej części rozchodzą się na zewnątrz, tworząc tym samym przestrzeń dla wanienki. Między prostymi odcinkami ramion, mniej więcej w połowie stelaża znajduje się podest w kształcie prostokątnej ramki, która znacznie zwiększa stabilność całej konstrukcji. W dolnej części podstawki zamontowano specjalny płaskownik po jednej stronie, aby zwiększyć bezpieczeństwo podczas użytkowania. Można ją złożyć na płasko i wsadzić w dowolne miejsce. Dodatkowo jest bardzo lekka i praktyczna. Ceny takich stelaży pod wanienki dla dzieci, zaczynają się od około trzydziestu pary złotych.

Taki stojak przydaje się nie tylko niedoświadczonym rodzicom, ale wszystkim, dla których liczy się komfort dziecka i  jego samego. Niektóre modele podstawek mają możliwość regulacji wysokości i szerokości, dzięki czemu można je dopasować do kilku rozmiarów wanienek. Idealne dopasowanie, stanowi o bezpieczeństwie, ponieważ wanienka musi być podtrzymywana z każdej strony, aby się nie przemieszczała. Dodatkowo pod nóżkami ma zamontowane gumki antypoślizgowe.