Profesjonalne masaże sprzyjają rehabilitacji

Oddziaływanie bodźcami mechanicznymi na tkanki organizmu jest sposobem na to, by poprawić psychofizyczną sprawność osób chorych. Masaż ma zastosowanie zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu oraz rehabilitacji wielu schorzeń. Sprawdza się w ortopedii, neurologii, ginekologii i pediatrii.

Wyjątkowe właściwości masażu

masaż BemowoJest to jedna z najskuteczniejszych metod fizjoterapii. W wielu dobrych gabinetach oferowany jest masaż Bemowo jest miejscem, gdzie pacjenci mogą skorzystać z masażu leczniczego, sportowego, a także relaksacyjnego. Masaż polega na głaskaniu, rozcieraniu, ugniataniu, oklepywaniu i wstrząsaniu. Pozytywnie wpływa na zdrowie, ma właściwości pobudzające, lecznicze i relaksacyjne. Poprawia psychofizyczny stan osoby masowanej, a jednocześnie zapobiega wielu schorzeniom. Ma on działanie przeciwbólowe, a także regeneruje mięśnie, zwiększa ich elastyczność oraz sprężystość. Jest stosowany także w gabinetach kosmetycznych, gdyż oddziałuje na tkankę tłuszczową, aktywuje przepływ limfy i krwi, a także przyspiesza przemianę materii. Wykonywany jest z wykorzystaniem różnorodnych oliwek, maści leczniczych, a także kremów do masażu. Skutecznie redukuje ból oraz rozluźnia. Poprawia samopoczucie, pozytywnie wpływa na układ kostny. Masaż relaksacyjny jest doskonałym sposobem na odprężenie, pobudza mięśnie, układ krążenia oraz skórę, ma zbawienny wpływ na układ nerwowy. Redukuje stres, likwiduje mimowolne napięcia mięśni, a także przywraca właściwe ciśnienie krwi. Jest jedną z wielu metod terapeutycznych, których zadaniem jest pozbycie się napięcia psychicznego oraz mięśniowo – nerwowego.

Dzięki niemu można poczuć stan całkowitego rozluźnienia i odprężenia. Pacjenci mogą skorzystać z wielu technik masażu, które wykorzystywane są także w przypadku sportowców. Działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo, sprawdzają się w przypadku nadmiernego wysiłku fizycznego, a także likwidują ból spowodowany kontuzją.