Profesjonalne usługi brukarskie

Budowlanka jest branżą, która najwięcej zleceń ma w sezonie od kwietnia do nawet końca października. Przy wykonywaniu takich prac konieczna jest odpowiednia pogoda, ponieważ nawet ułożenie kostki brukowej nie będzie możliwe, kiedy będzie padał deszcz.

Czym się zajmuje brukarz?

brukarskie usługiUsługi budowlane nie bez powodu są uznawane za ciężką pracę fizyczną, ponieważ wiele czynności musi być wykonywane ręcznie. Oczywiście przy niektórych można stosować różne urządzenia i przyrządy, które w znacznym stopniu ułatwiają pracę. Brukarz powszechnie zajmuje się wykładaniem kostki brukowej na nawierzchni oraz jej naprawą i konserwacją. Jest to wyjątkowo wymagająca praca, gdyż często trzeba ją wykonywać na kolanach. Brukarskie usługi są przeważnie wykonywane w celu układania ścieżek dla rowerów czy chodników dla pieszych, ale nierzadko wybierają je właściciele domów, którzy chcą mieć podjazd wykonany z kostki. Brukarz w swojej pracy wykorzystuje takie narzędzia jak: przecinak mechaniczny, kleszcze brukarskie poprzeczne i wzdłużne, młotki brukarskie gumowe i stalowe, imak c\y listwy zgarniające. W ostatnim czasie coraz częściej są też wykorzystywane specjalne chwytaki do kostki brukowej, które znacznie ułatwiają jej układanie. Jedynie specjalistyczne maszyny do układania kostki brukowej maksymalnie ograniczają pracę człowieka, ponieważ jego rola sprowadzona jest jedynie do obsługi urządzenia. Jednak z takich urządzeń korzystają jedynie duże, specjalistyczne firmy brukarskie przy dużych zleceniach.

Większość prac wykonywanych na otwartej przestrzeni jest sezonowa, ponieważ czynniki atmosferyczne takie jak mróz, deszcz czy śnieg uniemożliwiają ich wykonanie. W usługach brukarskich liczy się precyzja, dlatego też nie każdy się nadaje do tej pracy.