Raz w roku musimy odwiedzić stację kontroli

 

Obowiązujące u nas przepisy nakazują każdemu kierowcy wykonanie kontroli stanu technicznego pojazdu, dzięki czemu uzyskuje on dopuszczenie do jazdy. Bez ważnych badań podczas kontroli, czy zatrzymania przez policjantów dostaniemy mandat i kilka punktów karnych, których każdy z nas stara się unikać jak ognia. Z tego względu musimy oddać nasz pojazd do stacji zajmującej się kontrolą techniczną.

Wizyta w stacji kontroli pojazdów jest obowiązkowa

stacja kontroli pojazdów wrocławPrzeważająca liczba kierowców w naszym kraju to właściciele samochodów. Posiadanie auta nie jest już postrzegane jako luksus i bardzo często przeciętna rodzina ma jeden, dwa, a nawet trzy samochody. Do tego dochodzą jeszcze motocykle, które mają swoich wielbicieli. Kontrola techniczna stanu pojazdu dotyczy też posiadających traktory rolników. Jeśli chodzi o takie miejsca, jak stacja kontroli pojazdów Wrocław ma wiele renomowanych warsztatów samochodowych, które zajmują się dokonywaniem rocznych, czy okresowych przeglądów wszystkich naszych pojazdów. Obowiązek przeprowadzania badań technicznych dotyczy też miłośników starych aut oraz fanów motoryzacji kolekcjonujących stare modele motocykli. Kontrole te są bardzo istotne z punku widzenia zarówno kierowców, jak i pieszych. Sami nie zawsze potrafimy dokładnie zobaczyć, czy automatyka naszego samochodu działa prawidłowo, a części nie wymagają wymiany na nowe, gdyż stare uległy już znacznemu zużyciu, przez co mogą być zawodne. Podczas prowadzonej kontroli mechanicy wymienią nam olej hamulcowy, sprawdzą poprawne działanie akumulatora oraz stan bieżników w naszych oponach, które raz na jakiś czas musimy wymienić. Dotyczy to głównie tych kierowców, którzy jeżdżą bardzo dużo. Musimy też pamiętać, iż część pojazdów wymaga też badań okresowych, które wykonuje się częściej niż raz w roku. Stacje kontroli zawsze wyposażone są w sprzęt o najwyższym poziomie technicznym, który używany jest przez doświadczonych mechaników przeprowadzających każdą kontrolę.

Wszyscy kierowcy muszą przynajmniej raz do roku dokonać kontroli i przeglądu technicznego swojego samochodu, motocykla, czy ciągnika. Wykonywane są one w specjalnie przeznaczonych stacjach kontroli pojazdów zatrudniających najlepszych mechaników pracujących na sprawdzonym sprzęcie do przeprowadzenia kontroli. Zawsze dokonają oni bieżących napraw i wymiany płynów oraz olejów hamulcowych, a nasz samochód zostanie dopuszczony do jazdy.