Rodzaje folii opakowaniowej

 

Folia opakowaniowa odnajduje swoje zastosowanie w niemal każdej gałęzi gospodarki. Świetnie sprawdza się zarówno w przemyśle spożywczym jak i farmaceutycznym, budowlanym czy meblarskim. Ułatwiają one proces składowania towarów, które w każdej chwili narażone są na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. 

Zastosowanie folii opakowaniowej w codziennym życiu

folie opakowanioweWśród dostępnych na rynku folie opakowaniowe występują w różnych rodzajach. Do najpopularniejszych zaliczamy z pewnością folie stretch. W głównej mierze przeznaczona jest ona do paletyzacji ładunków zarówno metodą ręczną jak i maszynową. Zabezpiecza ona pakowny produkt oraz chroni zarówno przed niekorzystnymi warunkami jak i drganiami oraz wstrząsami podczas transportu. Kolejną równie dobrze znaną każdemu folią jest pęcherzykowa znana również jako bąbelkowa. Chroni ona zabezpieczone produkty prze otarciem oraz zgnieceniem a ponadto wilgocią. Jako doskonały środek amortyzujący wykorzystywana jest powszechnie w procesie pakowania przesyłek. Może posłużyć do ochrony zarówno małych produktów, jak i dużych. Tego rodzaju folia sprzedawana jest głównie w postaci rolek o różnej szerokości. Kolejnym rodzajem folii jest wykonana z polietylenu folia ochronna. Jej właściwości zabezpieczające są nieco wyższe niż wszystkich pozostałych. Wszystko za sprawą zastosowania, które musi spełniać, a mianowicie spełnia swoją rolę głównie w transporcie. Wśród nich spotkamy również folie wykorzystywane w budownictwie, które zabezpieczają powierzchnie podczas prac remontowych i malarskich. Ponadto stanowią one ochronę przed wilgocią.

Szerokie zastosowanie folii opakowaniowej sprawia, że ciężko wyobrazić sobie wiele branż bez jej zastosowania. Jej głównym zdaniem jest odpowiednia ochrona produktów, które narażone są na szkodliwe czynniki zewnętrzne. W zależności od zastosowania, które muszą spełnić ich składy różnią się między sobą.