Rodzaje listew do podłóg znanej firmy

Podczas remontu lub prac wykończeniowych w mieszkaniu lub innym lokalu warto wykorzystywać produkty oferowane przez przedsiębiorstwa o uznanej pozycji na rynku. Daje to gwarancję długotrwałego użytkowania i utrzymania wysokich walorów estetycznych przez długi czas. Ma to znaczenie również w przypadku listew przypodłogowych narażonych na urazy mechaniczne, działanie wilgoci i innych szkodliwych czynników.

Bardzo dobre listwy do zwieńczania posadzek

elastyczne listwy przypodłogowe mardomRynek materiałów budowlanych i wykończeniowych to olbrzymia liczba produktów wykonywanych na bazie bardzo zróżnicowanych materiałów. Dokonanie właściwego wyboru staje się więc sporym problemem więc aby nie wpaść w pułapkę najlepszym drogowskazem powinno być skupienie się na marce producenta. Jeżeli pozycja danego producenta jest ugruntowana mocno na rynku daje to świadectwo bardzo dobrej jakości materiałów wykończeniowych. Listwy przypodłogowe to bardzo istotny element wykończeniowy, powinien w subtelny sposób łączyć powierzchnię ściany z podłogą. Warunek ten spełniają produkty oferowane przez znaną na rynku firmę Mardom dostarczającą listwy dwojakiego rodzaju. Są wśród nich elastyczne listwy przypodłogowe Mardom Decor oraz listwy twarde o tej samej nazwie. Listwy elastyczne posiadają w nazwie literę “F” oznaczającą flexi czyli elastyczne. Surowcem do produkcji elastycznych listew przypodłogowych jest pianka poliuretanowa o wysokiej gęstości cechująca się bardzo dużą giętkością umożliwiającą układanie ich na krzywiznach oraz wokół kolumn. Sztywne listwy wytwarza się z twardego polimeru HD. Oba surowce są odporne na wilgoć, wodę, zaplamienia, zmywanie oraz na urazy mechaniczne. Są to również produkty bezpieczne w użytkowaniu gdyż są niepalne i nietoksyczne. Mardom oferuje listwy przypodłogowe w wielu wzorach co umożliwia jak najlepszy dobór da danej aranżacji wnętrza. Są wśród nich zarówno listwy gładkie oraz pokryte różnymi przestrzennymi motywami.

Listwy przypodłogowe Mardom występują w wersjach białych lakierowanych matowych i z połyskiem. Dostępne są także produkty pokryte warstwą gruntującą przeznaczone do pomalowania na dowolny kolor wodnymi farbami akrylowymi, lateksowymi i silikonowymi. Listwy zwykle zaopatrzone są w kanały do rozprowadzenia wiązek okablowania. Pełna oferta dostępna jest na stronie internetowej firmy Mardom.