Rozliczenia minimalnej płacy w Niemczech

Kierowcy zawodowi poruszający się po terenie Republiki Federalnej Niemiec, muszą korzystać z usługodawców, oferujących rozliczenie ich płacy według zasad, obowiązujących od 2015 roku. Dlatego pracownicy oddelegowani do Niemiec oraz ich pracodawcy, współpracują z wieloma profesjonalnymi biurami rozliczeń kierowców. Dlaczego tak ważna jest owa współpraca?

Profesjonalne rozliczenia Milog

rozliczanie milogBiura rozliczeń dla kierowców zajmują się zatem kalkulowaniem i odliczaniem polskich diet, ryczałtów noclegowych oraz stawek Milog. Rozliczanie Milog to płaca minimalna, która może być rozliczona w oparciu o podliczenie liczby godzin pracy kierowcy na terenie Niemiec. Biura rachunkowe muszą sporządzić te wyliczenia w sposób dokładny, zatem dostarczane im są skany umów, a także wszelkie dane, dotyczące miejsc, w jakich samochód firmy transportowej przekraczał granicę. Tego typu dane są odczytywane na podstawie danych z nadajników GPS, jakie są zamontowane w kabinie samochodu ciężarowego. Do odczytu danych służy także karta kierowcy. Dzięki pracy biur rozliczeń, kierowcy i firmy mogą działać na terenie Niemiec zgodnie z obowiązującym na terenie tego państwa prawem. Pracownicy delegowani nie łamią w ten sposób przepisów, a ich praca może być wykonywana z zachowaniem wszelkich możliwych procedur prawnych i formalnych. Dzięki dostatecznie dobremu rozliczaniu można także wyliczyć odpowiednio wysokie stawki zarobków netto.

Pracownicy wykonujący pracę kierowcy na terenie Niemiec, muszą być zgłoszeni do tamtejszego urzędu lub agencji (Bundesfinanzdirektion). Dzięki pracy tego typu biur ewidencji czasu pracy oraz rozliczania diet, kierowcy mogą spać spokojnie, oraz być pewni tego, iż ich finanse są w dobrych rękach. Jest to szczególnie ważne dla kierowców poruszających się po terenie UE.