Samochody z systemem start-stop

Dzisiaj bardzo ważne jest dbanie o ekologię. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy całkowicie zmienić nasze życie i całkowicie zrezygnować na przykład z jazdy samochodem i przesiąść się do komunikacji miejskiej. Czasem tak jest po prostu dla nas wygodniej, ale zawsze jest możliwość aby nasz samochód dostosować do zmieniającego się świata i zmienić go na taki, który będzie bardziej przyjazny środowisku. 

Systemy start-stop do samochodów

akumulator start stopNawet jeśli nie przekonuje nas pomysł z ekologicznym użytkowaniem pojazdów to z pewnością przekona nas to, że odpowiednie akumulatory z funkcją start-stop są znacznie bardziej żywotne i oszczędniejsze w użytkowaniu. Czym w ogóle jest taki system? W momencie zatrzymania samochodu na światłach czy w korku oraz przełączenia na luz system start-stop sam wyłącza silnik. Wtedy jedynym źródłem zasilania samochodu pozostaje akumulator. Akumulator start stop charakteryzuje się długą żywotnością – większą liczbą cykli rozruchu silnika. Akumulatory takie gwarantują redukcję emisji CO2, co pewnie jest dla wielu z nas niezwykle ważnym punktem. I to pewnie właśnie to zachęca nas do zakupu akumulatora z taką funkcją. Takie akumulatory są dostosowane do częstego uruchamiania silnika i zapewniają odpowiednie działanie wszelkich funkcji naszego samochodu takie jak światła, ogrzewanie, klimatyzacja. Dlatego warto dobrze zapoznać się z zaleceniami producentów, aby wszystko w naszym samochodzie działało jak należy. 

Bardzo ważne jest, aby przy wyborze odpowiedniego akumulatora zadbać o to, aby był zgodny z zaleceniami producentów. Nie każdy akumulator będzie nadawał się do systemu start-stop. Jednak wiele firm zajmuje się produkcją najlepszych akumulatorów, które będą świetnie sprawdzać się w naszym samochodzie, a my będziemy mogli zrobić coś dobrego dla środowiska.