Sprawdzone biura księgowe

Wielu przedsiębiorców się zastanawia, jakie rozwiązanie księgowe będzie dla nich najlepsze, ponieważ znaczna różnica jest między samodzielną księgową na etacie, a biurem rachunkowym. Pomijając już kwestię kluczową, którą jest wysokość kosztów, trzeba wziąć po uwagę zakres usług. Po dokładnym przeanalizowaniu obu rozwiązań, można znaleźć to najbardziej optymalne.

Jak działają biura księgowe?

biuro księgowe gdańskNa księgowość w firmie, ofert na rynku jest wiele, więc przedsiębiorcy mają w czym wybierać. Szczególnie wśród biur rachunkowych jest duża konkurencja, więc bez problemu można znaleźć odpowiednią ofertę w swojej okolicy. Dla większości przedsiębiorców liczy się cena i jakość usług. Usługi księgowe świadczone przez biura rachunkowe, zawsze są tańsze niż miesięczne koszty związane z zatrudnieniem samodzielnej księgowej w firmie, dlatego też nawet ponad czterdzieści procent wszystkich przedsiębiorców jest klientami biur rachunkowych. Jeżeli interesuje nas z okolic Pomorza rzetelne biuro księgowe Gdańsk jest najlepszym miastem do jego poszukiwania. Działa tam około stu pięćdziesięciu biur rachunkowych, które nie narzekają na brak klientów. Głównie stanowią ich mali i średni przedsiębiorcy, którzy zatrudniają maksymalnie do pięćdziesięciu pracowników. Znaczną mniejszość stanowią spółki, ponieważ ich księgowość wymaga spełnianie znacznie więcej obowiązków, które dodatkowo kosztują. Przeciętnie wysokość abonamentu za usługi księgowe jednoosobowych działalności gospodarczych może wynosić od stu pięćdziesięciu do około półtora tysiąca złotych. Natomiast abonament spółki zaczyna się od pięciuset złotych i może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Najczęściej duże spółki, mają swoje własne działy księgowe, w których zatrudniają wielu specjalistów z zakresu księgowości oraz kadr i płac.

Biura rachunkowe najczęściej świadczą kompleksowe usługi, ponieważ wymagają tego klienci. Poza księgowością, zajmują się kadrami, płacami i doradztwem z zakresu optymalizacji podatków. Wysokość abonamentu za usługi księgowe, zależy przede wszystkim od kilku czynników. Liczy się forma prawna i rodzaj działalności gospodarczej, ilość generowanych w ciągu miesiąca dokumentów księgowych i ewentualnej wielkości zatrudnienia, jeżeli klient korzysta z usługi kadrowej.