Sprawdzone wózki dziecięce

Wyprawka dla noworodka czy niemowlaka jest niezbędnym elementem przygotowań do przyjścia na świat dziecka. Przeważnie to przyszła mama kompletuje wszystkie produkty, z których maluch będzie korzystać przez pierwsze miesiące lub nawet lata życia. Na pewno nie może w niej zabraknąć łóżeczka z pościelą, ubranek, smoczków czy wózka.

Od jakiego wieku jest wózek spacerowy?

dobre wózki dziecięce spacerowe tanieWszystkie dzieci korzystają z dwóch modeli wózków. W początkowym etapie życia, kiedy dziecko nie potrafi jeszcze siedzieć ani chodzić, potrzebne są gondole, czyli głębokie wózki. Kiedy już zaczną siadać, to najwyższy czas pomyśleć o spacerówce, która jest dozwolona od momentu, kiedy dziecko zacznie samodzielnie, stabilnie siedzieć. Nie można dziecka na siłę sadzać w wózku z siedziskiem, ponieważ może to zaszkodzić jego kręgosłupowi. Jeżeli interesują nas dobre wózki dziecięce spacerowe tanie je dostaniemy w sklepach internetowych. Dostępnych jest wiele rodzajów modeli, które dzielą się na klasyczne spacerówki lub wózki do biegania. Cechą charakterystyczną wszystkich wózków spacerowych jest regulowane siedzisko. Przede wszystkim można je ustawić przodem lub tyłem do kierunku jazdy. To bardzo przydatna funkcja, ponieważ kiedy dopiero zaczynamy wozić malucha w spacerówce, to dobrze jest mieć na niego oko. Natomiast w późniejszym czasie siedzisko można obrócić przodem do jazdy, aby maluch mógł swobodnie poznawać świat z nowej perspektywy. Z pewnością dla każdego dziecka pierwsze miesiące jazdy w nowym wózku będą wyjątkowo ekscytujące, bo będą wszystko widziały z pozycji siedzącej. Warto wybierać wózki lekkie, których rama jest wykonana z aluminium i mają minimalne, podstawowe wyposażenie. Takie modele będą przede wszystkim praktyczne i lekkie, zatem sprawdzą się w każdych warunkach. Jeżeli lubimy biegać, to można się pokusić na model biegowy, który jednocześnie jest spacerówką.

Przeciętnie za dobrej jakości wózek spacerowy trzeba zapłacić około półtora tysiąca złotych. Oczywiście znajdziemy także tańsze modele, które mogą mieć lepszą lub gorszą jakość, lecz kupując je można też trafić na naprawdę godny uwagi wózek. Najważniejsze żeby był staranie wykonany, miał stabilne podwozie i pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Jeżeli kupimy je w zestawie z gondolą, to dodatkowo zaoszczędzimy.