Strumyk w ogrodzie

Kiedy posiadamy zróżnicowany i pochyły teren warto poszukać nietypowych rozwiązań i aranżacji. Pozwoli to nam na uzyskanie pięknego efektu, który zaskoczy naszych gości. W taki prosty sposób uzyskamy też przestrzeń, która będzie się różniła od innych i będzie jedyna w swoim rodzaju. Jednym z takich rozwiązań jest zbudowanie strumyku w ogrodzie. Jak zrobić taki strumyk, aby wyglądał estetycznie i żeby woda w nim płynęła przez wiele lat?

Aranżacja przestrzeni – strumyk w ogrodzie

sztuczny strumień w ogrodzieRóżnica poziomów jest doskonałym pretekstem, aby urzeczywistnić nasze marzenie w postaci własnego strumyka, który będzie płyną w naszym przydomowym ogrodzie. Do wyryczenie jego koryta przydadzą się nam palisady. Równie dobrze sprawdzą się tutaj inne metody na przykład wykorzystanie murków oporowych. Niezależnie od kształtu i wielkości sztuczny strumień w ogrodzie powinien być zabezpieczony odpowiednią folią. Najlepiej sprawdzi się tutaj specjalistyczna folia do oczek wodnych. Przy jej układaniu należy uważać, aby nie uszkodzić jej powierzchni ostrymi elementami. Jako podstawowe wypełnienie naszego strumyka możemy wykorzystać żwir o różnych kolorach i wielkościach, ale również na przykład grys szklany. Ogromnym wpływem na szczelność i trwałość naszej konstrukcji będzie miało odpowiednie przygotowanie podłoża. Powinno być one idealnie płaskie tak, aby zapewnić równomierne obciążenie na całej powierzchni elementów. Zminimalizuje to również późniejsze uszkodzenie foli podczas użytkowania. Przyda się tutaj również odpowiednia pompa, która pozwoli na ciągłe przesuwanie się wody, która znajdzie się w naszym strumyku.

Zaplanowanie i wykonanie sztucznego strumyka w naszym ogrodzie może być nie lada wyzwaniem, ale efekt przyniesie nam dużo satysfakcji. Poświęcić temu będziemy musieli zapewne wiele z naszych wolnych chwil. Jest to zdecydowanie najbardziej ciekawe zaaranżowanie przestrzeni kiedy nasz grunt na działce jest nierówny i pełen jest dołków, a wyrównanie go przyniosłoby o wiele więcej strat.