Trwała depilacja intymnych miejsc laserem Lightsheer Duet

Laserowe usuwanie owłosienia to obecnie najskuteczniejsza metoda trwałej redukcji włosów. Dzięki odbyciu kilku serii zabiegów, istnieje możliwość pozbycia się do 90% owłosienia, które w bezpieczny i dokładny sposób usuwany jest niemal z każdej części ciała. Depilacja laserowa powinna zostać poprzedzona bezpłatną konsultacją, na której często dokonuje się próby laserowej, omawiane są wszelkiego rodzaju przeciwwskazania, przebieg zabiegu, a także odpowiednia pielęgnacja skóry tuż po nim.

Laser diodowy z dwoma głowicami

laser lightsheer duetStandardy salonów wykonujące usługi powinny być bardzo wysokie, a personel odpowiednio przeszkolony i wykwalifikowany w obsłudze bardzo skomplikowanych i nowatorskich urządzeń. Bezpieczeństwo podczas zabiegu jest jedną z najważniejszych czynników, ma wpływ na efekt końcowy i komfort klienta. Zabieg nie jest bolesny, jednak przy bardzo dużej nadwrażliwości, możliwe jest zastosowanie miejscowego znieczulenia. Do zabiegu laserowego usuwania włosów najczęściej używany jest laser Lightsheer duet, posiadający dwie niezależne głowice.Efekty zabiegów utrzymują się bardzo długo, a rezultaty można zaobserwować już po pierwszej serii. Mobilność głowic oraz ich zróżnicowanie, daje szansę dotarcia do najbardziej niedostępnych miejsc ciała wykazujących dużą wrażliwość. Odpowiednie dobranie wiązki światła umożliwia precyzyjne usunięcie owłosienia w wyznaczonym miejscu, bezinwazyjne i bezbólowo. Lightsheer Duet posiada również głowicę chłodzącą, która redukuje ciepło wytwarzane przez wiązkę światła i minimalizuje ewentualne poparzenie. Lasery Lightsheer to jedne z najnowocześniejszych i najbardziej precyzyjnych urządzeń stosowanych do depilacji wszystkich części ciała. Delikatne ruchy głowicy lasera stopniowo nagrzewają ciało i skórę, a głęboko w skórę przenikająca wiązka światła likwiduje melaninę znajdującą się w macierzy mieszka włosowego. Pod wpływem ciepła i uszkodzenia barwnika, włosy obumierają, a wraz z nim macierz. Nigdy już w tym miejscu nie wyrastają, a depilacja jest trwała. Ze względu na procesy związane ze wzrostem włosów najlepiej i najłatwiej usuwane są włosy będące w pierwszej fazie wzrostu. Niestety część włosów przebywa w fazie uśpienia i dlatego zabieg należy powtórzyć w kilku seriach, aby rezultaty były bardziej zadowalające i obejmowały większą powierzchnię ciała.

Depilacja jest na tyle precyzyjna i skuteczna, że również wykorzystywana jest do depilacji twarzy. Coraz częściej z laserowych metod usuwania trwałego owłosienia korzystają panowie, borykający się z owłosieniem klatek piersiowych, a także ramion.Piękne gładkie ciało to wymóg obecnie panującej mody i standardów i nie dotyczy tylko kobiet. Należy jednak pamiętać, że depilacja laserowa to zabieg, który powinien być wykonywany tylko i wyłącznie w gabinetach kosmetycznych przez wykwalifikowany personel, który umiejętnie obsługuje bardzo zaawansowany sprzęt.