Trwałe usunięcie owłosienia przy użyciu lasera

Skutecznym zabiegiem, który umożliwia trwałe pozbycie się niepożądanego owłosienia, jest depilacja laserowa. Jest to wyjątkowo skuteczna metoda, która mimo tego, że nie należy do najtańszych, to jednak cieszy się dużą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Do zabiegu wykorzystywane są różne urządzenia, czasem wykorzystuje się lasery diodowe, innym razem urządzenia, które emitują światło lasera, które przenika do naczyń krwionośnych. Niezależnie od rodzaju użytego sprzętu, celem depilacji laserowej, jest uszkodzenie mieszka włosowego, co powoduje obumieranie cebulek.

Duża skuteczność laserowego usuwania owłosienia

laserowe usuwanie owłosienia w szczecinieProfesjonalnie wykonane laserowe usuwanie owłosienia w Szczecinie to zabieg, który poprzedzony jest konsultacją z dermatologiem lub kosmetologiem. Dzięki temu możliwe jest wykrycie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu, a także ocena typu i stanu skóry oraz włosów. Sprawia to, że możliwe jest dobranie jak najlepszych parametrów wiązki światła, by metoda ta była skuteczna. Dzięki naświetlaniu wybranych partii skóry, można skutecznie pozbyć się niepożądanego owłosienia, sam zabieg nie powoduje dużego dyskomfortu, czasem można odczuć lekkie mrowienie lub swędzenie. W  przypadku pacjentów szczególnie wrażliwych można zastosować żele znieczulające. Bezpośrednio po zabiegu istotne jest, by unikać opalania, do dwóch tygodni po zabiegu należy zrezygnować z nadmiernej ekspozycji skóry na promienie UV. Każdy, kto chce poddać się zabiegowi depilacji laserowej, powinien zdawać sobie sprawę, kiedy nie należy go wykonywać. Kobiety w ciąży, osoby mocno opalone, a także zmagające się z chorobami skóry, powinny zrezygnować z wykonania tego zabiegu. Niewskazane jest także wykonywanie depilacji laserowej w przypadku skłonności do przebarwień, cukrzycy, a także padaczce.

Zabieg z użyciem lasera jest skutecznym sposobem na trwałe pozbycie się niechcianych włosków, jednak, by był skuteczny, należy wykonać go kilkakrotnie. Ze względu na różne cykle wzrostu włosów, konieczne jest poddanie się serii zabiegów, by uzyskać pożądane efekty. Koszt zabiegu jest różny, a zależy od miejsca, które jest depilowane. Najtańsza jest depilacja wąsika, następnie pach oraz bikini, z kolei najdroższe jest pozbycie się włosków z łydek.