Ustka zaprasza na wczasy

Lato w pełni, więc jeśli jeszcze nie byliście na urlopie, z pewnością planujecie jakiś wypoczynek. Opowiem wam trochę o Ustce, która jest moim ostatnim odkryciem. Byłam tam pierwszy raz i z pewnością jeszcze tam wrócę. Kurort bardzo mi się spodobał. Myślę, że dobrze odnajdą się tam osoby o różnych preferencjach. Jak to nad morzem, można tu spędzić czas leniuchować na plaży. Jednak jeśli wolicie bardziej aktywny wypoczynek, to miejsce również dla was będzie idealne. 

Dobre miejsce na rodzinne wczasy

letnie wczasy - ustkaPrzy dobrej pogodzie warto spędzić trochę czasu na plaży. Można się opalać, pływać w morzu albo spacerować jego brzegiem. Szczęściarze na pewno znajdą jakąś muszelkę czy kawałek bursztynu. Jeśli nie macie pomysłu na letnie wczasy – Ustka będzie świetnym wyborem. Z pewnością nie pożałujcie swojej decyzji. Znajdziecie tu zarówno odpoczynek, jak i rozrywkę. W Ustce jest wiele atrakcji, które czynią ją podobną do innych nadmorskich kurortów. Znajdują się tu jednak również takie obiekty, których nigdzie indziej nie znajdziecie. Choćby długa promenada, jeden z największych w Polsce tego typu obiektów, którą można spacerować wsłuchując się w szum fal. Albo fantastyczne muzeum chleba, gdzie prawdziwy pasjonat opowiada o dziejach piekarnictwa w mieście. Można też zwiedzić bunkry z czasów drugiej wojny światowej. Jeśli myślicie, że mówię o jakichś zarośniętych chaszczami blokach betonu, to grubo się mylicie! Jest to zadbany teren, ze ścieżkami edukacyjnymi, gdzie eksponaty prezentowane są z największą dbałością o szczegóły. W sezonie często odbywają się tam pikniki i inne imprezy tematyczne, pozwalające wczuć się w klimat oblężonego miasta. Oprócz tego znajdziecie liczne obiekty sportowe, trasy rowerowe i miejsca, które można zwiedzić.

Rzadko który kurort ma do zaoferowania tyle atrakcji dzieciom. Wesołe miasteczka, imprezy przeznaczone dla najmłodszych oraz liczne stoiska z przysmakami i zabawkami to tylko te najpopularniejsze elementy z oferty dla dzieci. Oprócz tego można zabrać je na rejs statkiem pirackim, który w przerwach między wycieczkami stoi zacumowany na brzegu morza. Budzi on stale dziecięcą ciekawość. Warto sprawić, by nasi milusińscy jak najwięcej czasu spędzali na świeżym powietrzu, choćby ze względu na zbawienne działanie jodu.