Usuwanie rozstępów – niedrogie i skuteczne zabiegi

Często tak się zdarza, że odchudzanie przynosi bardzo dobre efekty, jednak coś przeszkadza nam się z nich cieszyć. Szybki przyrost, a następnie spadek wagi, powoduje pojawianie się na skórze nieestetycznych rozstępów. Mimo osiągnięcia wymarzonej wagi wiele kobiet wstydzi pokazać się na plaży w stroju kąpielowym. Nawadnianie i dostępne kremy na rozstępy pomogą tylko w małym stopniu, gdy są one mało widoczne. W sytuacji, gdy problem jest duży kremy ani leczenie farmakologiczne nie pomogą. Aby cieszyć się gładką skórą, profesjonalne usuwanie rozstępów może okazać się konieczne.

Jak wygląda zabieg usuwania rozstępów?

usuwanie rozstępów w LublinieNajsilniejsze rozstępy oczywiście znajdziemy u kobiet po ciąży. Niestety w większości przypadków ciąża pozostawia po sobie długotrwałe ślady. Jednym z nich są właśnie podłużne kreski na brzuchu wynikające z szybkiego rozciągania się skóry. Wiele kobiet po porodzie decyduje się za zabieg ich usunięcia, jeśli są one naprawdę bardzo widoczne. Metod ich pozbycia się jest wiele. Wśród nich wyróżniamy: laseroterapię, mezoterapię czy peelingi chemiczne. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu za pomocą maleńkich igieł różnych substancji do skóry właściwej. Substancje te mają za zadanie odbudowywać warstwę kolagenową i przywracać skórze naturalny wygląd. Zabieg nie jest bolesny, podczas jego trwania można odczuwać delikatne nakłucia. Najpopularniejszym zabiegiem usuwającym rozstępy jest oczywiście laseroterapia. Jest bezpieczna i niezwykle skuteczna. Polega ona na wytworzeniu się nowego zdrowego naskórka, którego zadaniem jest zastąpienie tego, który jest uszkodzony. W każdym większym mieście znajdziemy klinikę lub salon kosmetyczny, usuwanie rozstępów w Lublinie jest możliwe z zastosowaniem wszelkich wyżej wymienionych metod.

Rozstępy można usunąć również za pomocą leczenia farmakologicznego czy metodą chirurgiczną. Jeśli chodzi o tę ostatnią, nie poleca się jej, ponieważ na miejsce jednych blizn powstaje nowa. Usuwanie rozstępów, niezależnie od metody, to pewna walka, którą trzeba stoczyć, jeśli chcemy mieć piękną skórę i móc w pełni cieszyć się swoim ciałem. Blaknięcie rozstępów po cięży może zająć nawet do kilkunastu lat, w niektórych przypadkach są widoczne przez całe życie. Warto się z nimi uporać dla własnego lepszego komfortu fizycznego i psychicznego.