Wakacje w Kudowie

Kudowa-Zdrój jest jedną z najchętniej odwiedzanych miejscowości. Poza łagodnym klimatem, pięknymi widokami i masą atrakcji znajduje się tutaj uzdrowisko, z którego każdego roku korzysta wielu turystów z całego kraju. Miejscowość ta nadaje się zarówno na wyjazdy rodzinne, jak i te w gronie bliskich nam przyjaciół. Poniżej znajduje się kilka przykładowych atrakcji, które Kudowa zapewnia nam zarówno w czasie zimowych ferii, jak i letnich wakacji.

Co robić w Kudowie-Zdrój?

atrakcje turystyczne kudowa zdrójKażdy z nas powinien chociaż raz wybrać się do Kudowy-Zdrój. To wspaniałe miejsce o ciekawej historii i przyjaznym dla zdrowia klimatem, który wynika z dogodnego położenia w kotlinie. Najpopularniejszym obiektem w Kudowie jest tutejszy Park Zdrojowy będący jednym z najbardziej znanych uzdrowisk w kraju. Znajduje się tutaj Pijalnia Wód Mineralnych, która czerpie aż z trzech naturalnych źródeł. Picie takiej wody korzystnie wpływa na nasz organizm i pozwala nam regenerować siły. Kolejną atrakcją, polecaną głównie latem, są tutejsze szlaki górskie. W okolicy Kudowy jest ich aż kilka, a na ich trasach możemy zobaczyć niezwykłą roślinność i miejsca, takie jak znane na całą Polskę Błędne Skały. Wiele z tras przystosowanych jest również dla rowerów, które z powodzeniem można wypożyczyć na terenie miasta. Aktywność jest jedną z cech, które opisuje tutejsze atrakcje turystyczne Kudowa Zdrój udostępnia trasy zjazdowe, na których możemy poszaleć na nartach, snowboardzie czy skuterach śnieżnych. Znajdziemy tutaj również tor przystosowany do najmłodszych gości, który być może rozwinie w nich pasję do zimowych sportów. Kudowa-Zdrój to również miasto z ciekawą historią i wartymi zobaczenia zabytkami. W mieście znajduje się Kaplica Czaszek, która jest jednym z dwóch takich obiektów w całej Europie. Ciekawą propozycją może być też Skansen w Pstrążnej lub Szlak Ginących Zawodów, na którym możemy podziwiać przedmioty związane z takimi profesjami jak kowalstwo, tkactwo, garncarstwo czy wybór masła.

Wyjazd do Kudowy-Zdrój to ciekawa propozycja zarówno dla rodzin, jak i grup znajomych. Możliwość skorzystania z uzdrowiska pozwoli się nam odprężyć i zregenerować siły. Prócz podziwiania pięknych widoków warto też skorzystać z tutejszych aktywności lub zobaczyć wspaniałe zabytki. Każdy turysta powinien zobaczyć Kaplicę Czaszek, Szlak Ginących Zawodów oraz Skansen w Pstrążnej.