Wybór siatek dla kotów

 

Zwierzęta domowe potrzebują aktywności i otwartej przestrzeni, dlatego z chęcią korzystają z wyjścia na taras lub balkon. Należy jednak pamiętać o tym, aby zapewnić pupilowi w pełni bezpieczną przestrzeń otwartą. W tym celu pomocna może okazać się łatwa w montażu bariera, którą można przymocować do tarasu. Jaki rodzaj akcesorium ochronnego wybrać, aby w pełni zabezpieczyć wybieg dla zwierzaka?

Siatka dla bezpieczeństwa kotów

siatki dla kotaAby ochronić ukochanego pupila przed upadkiem z balkonu lub okna warto zastanowić się nad montażem siatki dla kota. Najważniejszą cechą takiego akcesorium jest prostota montażu. Modele plecionek, dostępnych u producenta, są:

  • grubo plecione,
  • cięte na wymiar,
  • elastyczne.

Podwójny splot skutecznie chroni sieć przed rozerwaniem. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku, gdy dom zmieszkuje młody zwierzak, skory do zabawy. Włókno, zastosowane w plecionce jest mocne. Jesli więc zostanie poddane rozciąganiu lub szarpaniu, elastyczna struktura włókien zapobiegnie przerwaniu splotu. Jeżeli zachodzi potrzeba osłonięcia tarasu o dużej powierzchni, można zamówić sieć o indywidualnie sprecyzownych wymiarach. Umocowanie akcesorium ochronnego jest możliwe dzięki dołączanym do zestawów elementom podtrzymującym. Warto dodać, że siatka dla kotów, dostępna online spełnia normy bhp. Elastyczność i sposób mocowania plecionek sprawia, że kontakt pupili z produktem jest w pełni bezpieczny. Ochraniacz gwarantuje także bardzo dobrą widoczność i przejrzystość dzięki ergonomicznie rozmieszczonym oczkom w splocie. Mali obserwatorzy będą więc bez przeszkód śledzić świat za oknem, a ich opiekunowie będą mogli być spokojni o ich bezpieczeństwo. Dostosowanie wymiarów wybranego modelu sieci jest możliwe poprzez odwiedzenie strony internetowej dystrybutora, a samodzielne umieszczenie akcesorium na balkonie jest przystępnie opisane w instrukcji.

Świat zewnętrzy jest dla zwierząt domowych niezwykle interesujący. Jednak jeśli pupil mieszka w wysoko położonym mieszkaniu, warto pomyśleć o dodatkowej ochronie przed wypadnięciem zwierzęcia. Mozna to zrobić poprzez wyposażenie balkonu w plecionkę o wzmocnionych włóknach. Dobrze osłonięta część balkonowa pozostanie dla zwierzęcia interesującym i w pełni bezpiecznym miejscem dziennej aktywności.