Wydajne pompy do ogrzewania domów

 

Na temat ogrzewania mówi się ostatnimi czasy naprawdę dużo. Mimo tego, że w naszym kraju zimy nie są już tak srogie jak bywało w przeszłości to jednak bez ogrzewania i tak obejść się nie możemy. Mamy cały wachlarz możliwości jeśli chodzi zarówno o wybór samego systemu grzewczego jak też materiałów opałowych, które będą w tym systemie stosowane. Dostępne są też takie rozwiązania, które nie wymuszają spalania paliw.

Sprawdzone pompy ciepła

pompy ciepła toruńPomimo tego, że temperatura na zewnątrz jest niekiedy dość niska to jednak można z zewnątrz czerpać ciepło. Coraz częściej takie rozwiązania są stosowane w nowoczesnych urządzeniach grzewczych takich jak chociażby pompy ciepła Toruń jest natomiast jednym z miast, w którym można łatwo znaleźć polecane i sprawdzone firmy zajmujące się montowaniem pomp ciepła zarówno w budynkach mieszkalnych jak i przemysłowych. Zasada działania pomp ciepła jest w zasadzie podobna do zasady działania lodówek. Różnica jest jedynie w tym, że przypadku pomp ciepła cykl pracy jest odwrócony. W lodówkach ciepło jest przemieszczane z wnętrza lodówki na zewnątrz, a w przypadku nowoczesnych pomp ciepła jest tak że ciepłe powietrze trafia z zewnątrz do środka pomieszczeń. Wyróżnić można obecnie dwa rodzaje pomp ciepła. Można spotkać się z pompami powietrznymi oraz pompami gruntowymi. Już same ich nazwy są w stanie wskazać skąd pozyskiwane jest ciepło w przypadku tych dwóch urządzeń. W przypadku pomp powietrznych pozyskuje się ciepło z atmosfery a w przypadku pomp gruntowych tworzy się odwierty i ciepło z pewnej głębokości trafia do budynków. Pompy gruntowe są w stanie efektywnie pracować przez okrągły rok jeśli jest taka potrzeba. Natomiast w przypadku pomp powietrznych jest nieco inaczej ponieważ ciepło może być pozyskiwane wówczas gdy temperatura powietrza na zewnątrz spadnie maksymalnie do -5 stopni Celsjusza.

Na ten moment pompy ciepła montowane są w różnych budynkach. Często na ich montaż decydują się osoby stawiające domy szkieletowe. Natomiast w przypadku domów prefabrykowanych niejednokrotnie jest tak, że pompy ciepła montowane są w budynkach od samego początku stawiania domu. Już sam ten fakt może potwierdzać, że takie urządzenia grzewcze są bardzo cenione i obecnie stanowią źródło ciepła w wielu domach.