Wykorzystanie pompy paliwa cpn do domowego dystrybutora

Posiadanie własnej pompy do przepompowywania paliwa lub oleju napędowego, to dobre rozwiązanie dla osób poruszających się samochodami ciężarowymi lub ciągnikami. Pompy paliwa cpn mogą służyć zarówno do odpompowywania paliw i olejów, jednak można też użyć takich jako domowego dystrybutora, poprzez przełączenie pompy do zbiornika, w którym przetrzymywane jest paliwo.

Domowy dystrybutor z pompą paliwa cpn

pompa paliwa cpnJest wiele modeli i rozmiarów pomp paliwa cpn, od niedużych, służących głównie odpompowywaniu paliwa z samochodu osobowego, do bardziej wydajnych, większych modeli o dużej sile, które mogą służyć jako dystrybutory do dużych pojazdów. Urządzenie jest zwykle wyposażone w licznik mechaniczny, umożliwiający podgląd pompowanej substancji, wąż ssący, a większe modele posiadają też wydajną pompę łopatkową, samo-odbijający pistolet oraz dodatkowy wąż łączący, co sprawia, że pompa paliwa cpn staje się domową stacją benzynową. Można z takiej korzystać tak długo jak zapewni się napełnienie zbiornika, z którego przepompowywany jest płyn. Jest to wygodne rozwiązanie do przydomowych gospodarstw i garaży, gdzie można zatankować nawet większe pojazdy. W ten sposób nie jest konieczne napełnianie pojedynczych kanistrów, w celu zatankowania na przykład kilku dużych pojazdów rolniczych. Zbiornik można napełnić na stacji benzynowej lub zamówić doładowanie na własnej posesji, po czym za pomocą pompy paliwa cpn można od razu zacząć z niego korzystać. Zakupiona pompa zawiera wężyki i uszczelki do samodzielnego montażu, po którym od razu można jej używać. Większe modele posiadają również funkcję samozasysającą, która usuwa ryzyko zalania przewodów przepompowywanym paliwem. Pomaga w tym również zawór zwrotny, dzięki któremu paliwo nie cofa się z węża ssącego. Wydajność i szybkość pompowania zależy od gęstości paliwa. Jest to czysty i wygodny sposób na zatankowanie pojazdu w zaciszu własnego podwórka.

Dobrze wybrany model zapewnia bezawaryjną eksploatację, wygodne użytkowanie i komfort z posiadania własnego dystrybutora. Używanie pomp paliwa cpn jest dobrym rozwiązaniem dla osób posiadających pojazdy niewygodne do tankowania na stacjach benzynowych lub posiadających większą ilość dużych pojazdów rolniczych. Wystarczy trochę miejsca na zbiornik paliwa i można zamontować własną stację benzynową.