Wykrywanie podsłuchów to ważna część mojej pracy

 

Pracuję w firmie, która zajmuje się ochroną przedsiębiorców przed kradzieżą informacji. Jest to bardzo ciekawa praca, w której często korzystam z najnowszych technologii. na pewno nie jest to nudne zajęcie, bo przedsiębiorcy zmagają się z różnymi problemami, które trzeba skutecznie rozwiązywać korzystać z najnowszych narzędzi, które pojawiają się na rynku.

Jak ważne jest sprawne wykrycie podsłuchu?

wykrywanie podsłuchówOstatnio byłem uczestnikiem akcji, która miała na celu znalezienie pracownika, który był podejrzany wykradanie danych z firmy. Chodziło o to, ze były duże podejrzenia, że mężczyzna przekazuje dane wrażliwe konkurencji, co samo w sobie jest działaniem nielegalnym. Musiałem wyposażyć się w dobry sprzęt, by móc jak najszybciej przyłapać pracownika na takiej czynności. Pojechałem do sklepu i spytałem się sprzedawcy o najlepsze wykrywanie podsłuchów. Ten zaproponował mi urządzenie za kilkaset złotych, które było produktem znanej firmy technologicznej. Od razu wziąłem je do swojego auta i sprawdziłem, czy wszystko działa. Bardzo sprawnie wykryło ono podsłuch w moim telefonie służbowym, który mam tam zamontowany, by stale nagrywać rozmowy z klientami. Już raz miałem sytuację, ze klient nie chciał mi zapłacić, wiec od tamtej porty nagrywam za pomocą podsłuchu wszystkie połączenia służbowe. Wykrywacz podsłuchów nie wygląda jakoś potężnie, spokojnie można go zabrać na spotkanie firmowe.

Pokazałem to klientowi, omówiłem w jaki sposób działa. Powiedział, ze weźmie je na spotkanie firmowe. Faktycznie, okazało się, ze pracownik podejrzany ma podsłuch, ale nie chodziło o sprawy firmowe. Podsłuch zamontowała mu żona, która podejrzewała go o niewierność. Wykrywacz sprawdził się bardzo dobrze, dlatego dołączył do kompletu narzędzi, jakie najczęściej wykorzystuje w swojej działalności zawodowej.