Wywóz śmieci zamawiam na własną rękę

W moim domu śmieci i odpadów jest zawsze pod dostatkiem. Mieszkamy na jednej posesji w sześć osób – stąd też naprawdę pokaźna ilość odpadów potrafi uzbierać się w ciągu jednego miesiąca. Od firmy komunalnej, która zajmuje się obsługą śmieci w mojej gminie otrzymałem jeden kosz o pojemności ponad dwustu litrów. To w zasadzie tyle co na moim podwórku zużywa się w tydzień. Dlatego postanowiłem na własną rękę zamówić wywózkę odpadów z mojego podwórka.

Za wywiezienie odpadów płacę dodatkowo

wywóz śmieci krakówW gminie, w której mieszkam, wywóz odpadów jest raz w miesiącu. To zdecydowanie za rzadko, zwłaszcza w kontekście jednego pojemnika, który otrzymaliśmy. Wybrałem się więc osobiście do firmy wywożącej śmieci w mojej gminie, żeby zapytać o możliwość dodatkowego pojemnika. Usłyszałem, że taki pojemnik to wynik umowy zawartej pomiędzy firmą a moją gminą. Pomyślałem zatem, że może uda się zamówić dodatkowy wywóz śmieci Kraków, żeby śmieci zabierano ode mnie częściej. I tutaj okazało się, że nie ma żadnego problemu. We własnym zakresie, zupełnie prywatnie, mogłem zamówić sobie odbiór śmieci tak często jak tylko chciałem. Do podpisanej prywatnej umowy dostałem w dzierżawę jeszcze jeden pojemnik. Teraz śmieci wywozi się u mnie dwa razy w miesiącu, dzięki czemu nie muszę się martwić, że będzie ich nadmiar. Za wywożenie śmieci z mojej posesji płacę dodatkowo, ale nie są to większe koszty, aniżeli te, które płacę gminie. Wszystko sumarycznie i tak wychodzi mnie jakieś kilkadziesiąt złotych na osobę. Ostatnio w mojej głowie zaczęła kiełkować myśl, żeby segregować te odpady. Bo odbiór śmieci segregowanych jest po prostu znacznie tańszy. Zobaczę jak to będzie, na razie nie ukrywam, że po prostu nie ma na to czasu i nie ma się kto tym zająć. Segregowanie na pewno się opłaci, ale jeśli chodzi o opłaty dla gminy. Wtedy rzeczywiście płaciłbym sporo taniej.

Na moim podwórku każdego miesiąca gromadzi się tyle śmieci, że dwustu litrowy pojemnik nie jest wystarczający. Dlatego sam we własnym zakresie zamówiłem w przedsiębiorstwie komunalnym wywóz śmieci i dodatkowy pojemnik. Jest to trochę kosztowna przyjemność, ale nie za bardzo mam inne wyjście. Inaczej po prostu nie miałbym co zrobić ze śmieciami, które produkujemy. Coraz częściej myślę jednak o tym, żeby śmieci zacząć segregować.