Z jakich biostymulatorów roślin warto korzystać?

 

Od dłuższego czasu zajmowałam się uprawą warzyw w małym, przydomowym ogródku. Z roku na rok jednak moje plony były coraz słabsze. Myślałam, że po prostu nie mam “ręki” do uprawy roślin i nie powinnam się tym zajmować, bo tylko tracę czas, a nie mam z tego żadnych korzyści. Jednakże, moja sąsiadka powiedziała mi coś, co zupełnie zmieniło obraz mojej sytuacji. Okazało się, ze tutaj w okolicy są po prostu bardzo słabe gleby. Większość z nich jest wyjałowiona z substancji mineralnych.

Zaczęłam korzystać ze sprawdzonych biostymulatorów

sprawdzone biostymulatory roślinOkazało się, że ona miała ten sam problem, ale szybko sobie z nim poradziła, ponieważ zaczęła korzystać z biostymulatorów wzrostu roślin. Dowiedziałam się od niej, że takie nawozy są w pełni naturalne i ekologiczne, bez przeszkód można je stosować zarówno w przypadku roślin jadalnych, jak i ozdobnych. Wystarczy kilka razy w ciągu sezonu, najlepiej na wiosnę, kiedy wzrost roślin jest najbardziej intensywny wykonać opryski. Poleciła mi ona sprawdzone biostymulatory roślin, z których sama korzysta i jest zadowolona. Dzięki ich stosowaniu gleba posiada odpowiednią równowagę kwasowo – zasadową i jest bogata w odpowiednie minerały i hormony roślinne, które powodują, że rośliny szybko wzrastają i dają obfite plony, a wcześniej obficie kwitną. Powiedziała mi także, że najlepiej jest wybrać biostymulatory w formie płynnej. Rozpuszczają się one całkowicie w wodzie i dzięki temu można nawozić rośliny nie tylko poprzez system korzeniowy, ale także dolistnie. Jest to bardzo wydajne i korzystne rozwiązanie. Postanowiłam iść za jej radą i jeszcze tego samego dnia udałam się do sklepu ogrodniczego, który znajdował się niedaleko mojego miejsca zamieszkania i zapytałam się o dostępność takich naturalnych i bezpiecznych nawozów do roślin jadalnych. Sprzedawczyni od razu zaproponowała mi odpowiedni produkt.

Jego największą zaletą była niska i przystępna cena, a także duża wydajność. producent zapewnił, że litr tego produktu wystarcza nawet na opryski jednego hektara pola, a to bardzo duża powierzchnia. Wiedziałam, że zakupiony biostymulator starczy mi na cały sezon. Zdecydowałam się go zakupić i już kilka dni później go zastosowałam. Na koniec sezonu byłam bardzo zadowolona z efektów, ponieważ plony były obfite.