Zadanie napędzanych obrotnic do palet

Zadaniem obrotnicy jest manewrowanie przewożonym towarem z paletą. Jest to najpopularniejszy osprzęt do ładowarek teleskopowych oraz wózków widłowych. Sprawdzają się one doskonale w różnych branżach począwszy od sadownictwa czy przetwórstwa, skończywszy na branży farmaceutycznej czy spożywczej. Swoje zastosowanie odnajdzie zatem wszędzie tam, gdzie pojawia się konieczność transportowania ładunku zapakowanego w skrzynie lub palety.

Podstawowe informacje o obrotnicach do palet

napędzana obrotnica do paletZa rynku spotkać możemy się z różnego rodzaju obrotnicami do palet. Najpopularniejszą wśród nich jest obrotnica łańcuchowa, która umożliwia zmianę kierunku transportowanego towaru bez zmiany orientacji palety. W jej przypadku palety przemieszczają się na trzech cięgnach łańcuchowych. Napęd z kolei przekazywany jest od motoreduktora przez wałek napędowy, na którym znajdują się koła łańcuchowe. Same łańcuchy przesuwają się po profilu z tworzywa sztucznego o małym współczynniku tarcia. Drugi rodzaj obrotnic, czyli wałkowe z transferem łańcuchowym pozwalają na przemieszczanie się palet na przenośniku wałkowym oraz cięgnach łańcuchowych. One także umożliwiają transport ładunku w dowolnym kierunku bez zmiany orientacji palety Ponadto cztery systemy napędowe, w które zostały wyposażone, odpowiadają za inne funkcje w urządzeniu, takie jak transport i wzdłużny, obrót oraz unoszenie. Z kolei obrotnica wałkowa posiada zamontowany napędzany przenośnik rolkowy, który pracuje dwukierunkowo. Jego szerokość jest dostosowana względem jednostki transportowej i może zostać wykonana pod własny wymiar. W zależności od funkcji jakie będzie miała przed sobą do spełnienia w naszym zakładzie napędzana obrotnica do palet, rynek oferuje wiele możliwości. Wiele firm oferuje także możliwość zaprojektowania oraz wykonania tego rodzaju urządzenia względem własnych, sprecyzowanych potrzeb.

Nowoczesna technologia oraz możliwości obrotnic do palet sprawiają, że jest to urządzenie coraz częściej niezbędne w procesie wyposażania wielu zakładów. Spotkać możemy się z nimi głównie w przypadku dużych hal produkcyjnych, jednak również coraz częściej mniejsi właściciele firm dostrzegają możliwości drzemiące  w tym urządzeniu. To właśnie dzięki niemu wykonywana praca będzie dużo lżejsza, a przede wszystkim sprawniejsza.