Zalety platform wibracyjnych

 

Osoby kochające sport i regularnie go uprawiające, oraz lubiące korzystanie z nowoczesnych sprzętów i wszelkie nowinki powinny zainteresować się platformami wibracyjnymi oraz ich zaletami. Choć nie jest to tak do końca nowy sprzęt, ponieważ jest on dostępny na rynku już od dłuższego czasu, to wciąż nie każdy z niego korzysta i nie wszyscy go znają. Choć platformy wibracyjne mają różne opinie, ponieważ jedni trenerzy i fizjoterapeuci je polecają, inni zaś odradzają, to warto je wypróbować aby wyrobić sobie własną opinię o ich skuteczności.

Platformy wibracyjne w sporcie i rehabilitacji

platforma wibracyjnaProducenci platform wibracyjnych dostępnych na rynku przekonują, że platformy zwiększają efektywność treningu poprzez zwiększanie o ponad połowę pracy mięśni. Ruch wibracyjny, w który wprawiane są nasze mięśnie i ciało podczas treningu na platformie wzmacnia efekty treningu, sprawia, że zaangażowanych jest więcej partii ciała, a także zwiększa znacznie intensywność treningu. Prawidłowo wykorzystywana w codziennych treningach platforma wibracyjna ma także ogrom innych zalet, wpływa na przykład pozytywnie na elastyczność mięśni, stawów, więzadeł i ścięgien, dzięki czemu zwiększa zakres ruchów naszych kończyn. Platformy wibracyjne mają także niebagatelny wpływ na układ krwionośny i hormonalny, bowiem poprawiają krążenie krwi i działanie całego organizmu. Wibracje wspierają także zwiększone spalanie tkanki tłuszczowej, a dzieje się to w przyjemny sposób. Platforma wibracyjna przynosi wiele korzyści także w rehabilitacji, pomaga bowiem organizmowi szybko oraz skutecznie się zregenerować, oraz dzięki polepszonemu krążeniu krwi i stymulacji układu nerwowego ma miejsce znaczne zmniejszenie bólu. Platformy są także nieocenione w profilaktyce osteoporozy, co stanowi dużą zaletę, bowiem osteoporoza to obecnie duży problem.

Trening na platformach, jak niemal każda forma treningu lub odnowy biologicznej nie jest dla każdego, istnieją bowiem pewne przeciwwskazania, dlatego też zamiar treningu na platformie wibracyjnej należy skonsultować z lekarzem. Jeśli nie ma przeszkód do wprowadzenia takiej formy treningu lub rehabilitacji warto dać platformom wibracyjnym szansę i wypróbować je, ponieważ ich zalety i korzyści mogą nas naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczyć.