Zalety pokrowców wędkarskich

W dzisiejszych czasach ilość sprzętu zabieranego na wyprawy wędkarskie jest zdecydowanie większa, niż dekadę, czy dwie temu. Wynika to przede wszystkim ze znacznie łatwiejszego dostępu do sprzętu, lepszego wyposażenia sklepów wędkarskich oraz ze zmiany podejścia wędkarzy do łowienia ryb, którzy czasami bardziej od udanego połowu chcą po prostu odpocząć na łonie natury.

Praktyczne pokrowce na wędki

pokrowce wędkarskie trzykomoroweMając na uwadze to, że dla wielu osób kluczowy jest komfort podczas wędkowania, ponieważ traktują je jako czas dla siebie, a wyprawa na ryby ma być przede wszystkim przyjemnością. W odróżnieniu od poprzedniej generacji wędkarzy dziś nie tylko wynik połowu się liczy. Dziś nie chcemy już siedzieć na ziemi, czy konarze, tylko zazwyczaj zabieramy ze sobą krzesełko wędkarskie. Mało kto decyduje się też na połów tylko na jedną wędkę licząc, że więcej wędek to więcej szans na złowienie ryby. Bardzo popularne są więc pokrowce wędkarskie trzykomorowe z dodatkową komorą na podbierak, ponieważ pozwalają one na wygodne transportowanie i przechowywanie dwóch, czy nawet trzech wędek, razem z podpórkami do łowienia z gruntu. Taki pokrowiec jest oczywiście wodoodporny i zdecydowanie ułatwia transport wędek dzięki możliwości przewieszenia go przez ramię, co pozwala na uwolnienie obu rąk potrzebnych do niesienia pozostałych akcesoriów wędkarskich, czyli wspomnianego krzesełka, siatki, skrzynki wędkarskiej, zanęt i wiaderka, w którym będą one rozrabiane. 

Ponieważ ekwipunek dzisiejszego wędkarza jest zazwyczaj naprawdę bogaty to nawet trudno sobie wyobrazić doniesienie nad wodę kilku wędek, podpórek i podbieraka wraz z pozostałymi akcesoriami bez pokrowca, w którym pomieścilibyśmy część naszego sprzętu. W praktyce trudno już spotkać wędkarza, który nie ma swojego pokrowca wędkarskiego.