Zalety ubezpieczeń ze Szczecina

Nie od dziś wiadomo, że zarówno w Polsce, jak i w innych krajach europejskich nadal występują wyraźne różnice pomiędzy cenami produktów i usług w dużych i małych ośrodkach miejskich. Często przytaczanym przykładem jest tu województwo zachodniopomorskie, w którym ta zależność jest bardzo dobrze widoczna, biorąc pod uwagę Szczecin i mniejsze miejscowości, gdzie mieszkańcy często muszą płacić więcej, niż ich koledzy ze Szczecina.

Różnice w cen ubezpieczeń

ubezpieczenia ze szczecinaOczywiście różnice nie występują w każdej branży. Ceny w sklepach sieciowych są ustalane odgórnie, dlatego analizując ceny masła, czy mleka możemy nie zauważyć różnic pomiędzy dużym, a małym miastem. Z kolei w branży nieruchomości wyraźnie widać, że w dużych miastach jest zdecydowanie drożej, niż na wsiach czy w małych miasteczkach, co wynika przede wszystkim z różnic w cenach ziemi. W różnego rodzaju usługach można z kolei zaobserwować odwrotną zależność. I tak na przykład ubezpieczenia ze Szczecina będą bardzo często tańsze, niż w przypadku takich samych produktów kupowanych w małym mieście. Jest to sytuacja o tyle specyficzna, że w przypadku najprostszego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, gdzie zakres ubezpieczenia jest regulowany ustawowo, na składkę wpływa między innymi gęstość zaludnienia, ponieważ ma ona bezpośredni wpływ na prawdopodobieństwa zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego, za które będzie musiał zapłacić ubezpieczyciel. W dużych miastach jest jednak większa konkurencja pomiędzy pośrednikami ubezpieczeniowymi, dlatego są oni bardziej skłonni do obniżania swoich prowizji, na czym korzystają osoby poszukujące ochrony. Zmiana prowizji jest uzasadnione, ponieważ pośrednicy z miast wielkości Szczecina pomimo sporej konkurencji mogą liczyć też na większą ilość klientów, dzięki czemu są w stanie zrekompensować sobie niższy zysk na jednostkowej polisie.

Mieszkańcy Szczecina z pewnością są świadomi tego, że przynajmniej w zakresie cen za polisy ubezpieczeniowe nie muszą zazdrościć rodzinie mieszkającej w mniejszych miejscowościach. Poza samymi wysokościami składek ubezpieczeniowych trzeba też pamiętać, że im większe miasto tym większy wybór różnego rodzaju ofert, który w miasteczkach jest często ograniczony do kilku największych zakładów ubezpieczeń.