Zastosowania tarczy do szlifowania metalu

Ściernice, znane również jako kółka dzielące, to koła samoostrzące, które mają cienką szerokość i często mają wzmacniające je włókna promieniowe. Są one często stosowane w budownictwie do cięcia prętów zbrojeniowych (prętów zbrojeniowych), wystających śrub lub czegokolwiek, co wymaga szybkiego usunięcia lub przycięcia.

Polecane materiały na tarcze do szlifowania

mocna tarcza do szlifowania metaluZasadniczo koła o większej twardości należy stosować na maszynach o większej mocy. Jeśli moc jest mniejsza niż średnica koła, należy użyć koła o wyższej jakości. Jeśli moc jest większa niż średnica koła, wybierz koło klasy trudniejszej. Produkt zwykle przedstawiany, gdy myśli się o ściernicy, to tarcza prosta. Ścierająca powierzchnia – część koła, która odnosi się do pracy – znajduje się na obrzeżu prostego koła. Zasadniczo nie powinieneś szlifować głębokich jam 1/8 ”na materiale 1/4”, ponieważ zmniejszasz siłę tego obszaru do 1/8 ”. Zwykła ściernica doskonale nadaje się również do szlifowania zgorzeliny, która jest matową szarą „powłoką”, która występuje na wielu powszechnie dostępnych metalach. Podobnie jak standardowe ściernice, są dostępne w różnych ziarnach. Podobnie jak papier ścierny, większe ziarna są przeznaczone do drobnej pracy, a grubsze ziarna do bardziej szorstkiej pracy. Pomieszczenie magazynowe nie powinno być narażone na ekstremalne zmiany temperatury i wilgotności, ponieważ mogą one uszkodzić wiązania w niektórych kołach. Wiązania zeszklone są bardzo twarde, ale jednocześnie są kruche jak szkło. Zrozumienie podstaw tarcz ściernych pomoże Ci znaleźć odpowiednią tarczę do danego zadania. Ta mocna tarcza do szlifowania metalu niezawodność z ceną, której nie można pokonać, co czyni je najlepszym wyborem do następnego projektu. (Najbardziej wydajne, gdy stosuje się go między kątami.) Najlepszy wybór do prac przygotowujących powierzchnię wymagających usuwania materiału od średniego do ciężkiego. Ściernice składają się z dwóch kluczowych elementów – ziaren ściernych, które obsługują rzeczywiste cięcie i spoiwa, które utrzymuje ziarna razem (i które podtrzymują je podczas cięcia). Gdy ziarno zostanie zbadane, następne pytanie dotyczy wielkości ziarna.

Użyj ściernicy, jeśli chcesz szlifować spoiny, oczyścić cięcia i przygotować metal do spawania (ponieważ do spawania potrzebujesz czystego, błyszczącego metalu). Spośród czterech kół najszybciej usuwa to materiał. Upewnij się, że iskry nie uderzają w nic, na czym ci zależy. Iskry topnieją i osadzają się w szkle, wypalają dziury w niektórych ubraniach i mogą być trochę bolesne dla skóry.