Zegarki Garmina

 

Bieganie, obok jazdy na rowerze oraz nordic walking, od lat jest jednym z najbardziej popularnych sportów wytrzymałościowych. Wiele osób stawia sobie za cel przebiegnięcie pół maratonu czy maratonu, które coraz częściej są organizowane przez większe miasta. Inni z kolei chcą po prostu poprawiać kondycję. Niemal wszyscy jednak korzystają z różnych akcesoriów wspomagających ich trenig.

Fenix 5 i inne zegarki Garmina

garmin fenix 5Częstym błędem początkujących sportowców jest chęć zbyt szybkiego osiągnięcia oczekiwanego efektu. Dlatego od razu chcą biegać czy jeździć na rowerze z taką prędkością, jak bardziej doświadczeni koledzy. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z zegarków sportowych. Samsung, Garmin, czy Polar to główni producenci tego typu sprzętu. Ważne, że nowoczesne zegarki nie muszą kojarzyć się już z typowym elektronicznym modelem, a producenci zadbali o wizualną stronę swoich produktów. Przykładem może być popularny model garmin fenix 5, który dzięki rozbudowanemu systemowi pozwala na zmianą tarcz zegarka w taki sposób, żeby wyglądała prawie tak samo, jak tradycyjny zegarek wskazówkowy. Dodatkową zaletą jest też możliwość zmiany bransolety zegarka, dzięki czemu nie potrzebujemy drugiego zegarka do eleganckiego stroju do pracy. Inni producenci również oferują podobne rozwiązania, jednak zegarki Garmina wyróżniają się bardzo dokładnym pomiarem czujnika GPS, dzięki czemu podczas treningu nie musimy mieć ze sobą telefonu. Całą pokonaną trasę razem ze statystykami będziemy mieli zapisaną w zegarku, a po sparowaniu go z telefonem za poocą bluetooth będziemy mogli sprawdzać naszą aktywność (łącznie z licznymi wykresami) na dedykowanej aplikacji. Fenix 5 oferuje też bardzo dobrą żywotność baterii na jednym łądowaniu w porównaniu do innych modeli dzięki czemu nie będziemy musieli każdego dnia pamiętać o podłączeniu go do ładowarki.

Najnowsza generacja zegarków sportowych największych producentów charakteryzuje się wyglądem, przez który często trudno odróżnić je od elegnackich zegarkó analogowych. Poza wyglądem ich główną zaletą jest jednak możliwość śledzenia swoich aktywności i jakości trenignu, dzieki czemu będziemy mogli dopasować tempo i prędkość treningu do naszych aktualnych możliwości, a dopiero z czasem zwiększać obciążenia unikajc przetrenowania.