Żywiczny susz konopny

Przyjmowanie medycznej marihuany, czy też suszu konopnego CBD – będziemy używać tych nazw przemiennie – może być zbawienne nie tylko dla naszego umysłu, ale także ciała. Bowiem ta substancja aktywna wykazuje silne działanie antynowotworowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe, a także przeciwpsychotyczne. Tak szerokie spektrum oddziaływania, pozwala stosować kannabdiol w bardzo różnych terapiach.

Waporyzacja suszu konopnego CBD

najlepszy susz konopny do waporyzacjiNiemal każdy z nas wie, że palenie jest szkodliwe, ale wiele osób przyjmujących marihuanę leczniczą nie bierze tego zbyt mocno do siebie. A przecież palenie marihuany nie różni się niczym od palenia tytoniu, bowiem mamy do czynienia z tym samym jego produktem, czyli dymem. A to właśnie w nim jest problem, gdyż jest przesycony substancjami smolistymi i agresywnymi związkami kancerogennymi. Ponadto jest gorący więc powoduje mikro oparzenia gardła, przełyku i jamy ustnej, nie wspominając o wpływie na zęby oraz język. Toteż warto rozważyć zmianę przyzwyczajeń i zainteresować się waporyzacją. Jest to bowiem metoda, która umożliwia najbardziej efektywne pozyskiwanie substancji czynnych z materiału roślinnego. Dlaczego tak jest? Ponieważ najlepszy susz konopny do waporyzacji nie jest spalany, a odparowywany z pomocą bardzo wysokiej temperatury. Dzieje się to równomiernie i w odstępie czasu, nie natychmiast, jak w przypadku palenia, gdzie temperatura jest dla marihuany zbyt wysoka i zanim substancje czynne zdążą się uwolnić, ulega ona spopieleniu. Skoro nie dochodzi do spalania to nie mamy styczności z dymem, a co za tym idziemy z toksycznymi substancjami i związkami, które mogą przyczyniać się do powstawania nowotworów oraz chorób układu oddechowego. Ponadto, używając waporyzatora, nie potrzebujemy wiele suszu, albowiem nawet z małej jego ilości osiąga się maksymalny efekt.

Waporyzacja jest procesem całkowicie bezpiecznym, wydajnym i zdecydowanie dużo bardziej zdrowym w porównaniu do palenia. Warto też dodać, że para wodna, jaka jest produkowana na skutek ogrzewania suszu, jest chłodna, w związku z czym nie podrażnia błon śluzowych oraz gardła, a sama inhalacja jest dużo bardziej przyjemna. Jeżeli chodzi o dobre urządzenia do waporyzacji, to mogą one kosztować od około pięciuset do nawet tysiąca złotych.